Ozonowanie mieszkań

worker

Jeżeli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!

Gwarantujemy dyskrecję, posiadamy nieoznakowane samochody, pracujemy bez ograniczeń czasowych.

Zamgławianie ULV w przypadku pluskwy domowej cena od 180 zł.

Ozonowanie mieszkań Warszawa

W kwestii dezynfekcji mieszkania nie należy polegać jedynie na domowych sposobach, ponieważ te mogą okazać się niewystarczające. Znacznie lepiej postawić na profesjonalną dezynfekcję ozonem, pomagającą usunąć bakterie, wirusy i grzyby. Jeśli chodzi o rzetelne ozonowanie mieszkań, Warszawa i okolice mogą polegać na naszej firmie Derato. Branża DDD – dezynsekcja, deratyzacja i dezynfekcja – to coś, w czym specjalizujemy się od kilkunastu lat! Podejmujemy się każdego wyzwania i jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom!
ozonowanie mieszkań Warszawa

Ozonowanie pomieszczeń - na czym polega?

ozonowanie Warszawa

Definicją ozonowania jest poddawanie czegoś działaniu ozonu w celu dezynfekcji. Jest to technika, dzięki której możliwe staje się niszczenie wirusów, bakterii, roztoczy, alergenów oraz pleśni. Warto od razu przypomnieć, że ozon (O3) jest silnie reaktywną biologicznie i chemicznie formą tlenu. To gaz niepalny o silnych właściwościach utleniających.

Zabieg ozonowania zyskał na popularności po wybuchu pandemii. Warto wiedzieć, że dezynfekcję ozonem można wykonać nie tylko w mieszkaniach, ale też w obiektach użyteczności publicznej, gabinetach lekarskich, placówkach służby zdrowia, samochodach, busach, autobusach czy taksówkach. Właściciele firm stawiają na ozonowanie biur. Należy podkreślić, że z zabiegu ozonowania korzysta też coraz więcej osób prywatnych. Ozonowanie powietrza w mieszkaniach niesie ze sobą wiele korzyści i właściciele nieruchomości są tego coraz bardziej świadomi, co niezwykle nas cieszy!

worker

Jeżeli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!

Gwarantujemy dyskrecję, posiadamy nieoznakowane samochody, pracujemy bez ograniczeń czasowych.

Zamgławianie ULV w przypadku pluskwy domowej cena od 180 zł.

Ozonowanie pomieszczeń - dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na ozonowanie mieszkania? Powodów jest naprawdę sporo. Ozonowanie to opcja korzystna dla wszystkich – alergików, osób wrażliwych na zapachy, oraz wszystkich tych, którym zależy na sterylnym wnętrzu bez roztoczy czy bakterii.
ozonowanie mieszkania

Pozbycie się nieprzyjemnych zapachów

Ozonowanie pomieszczeń w Warszawie i okolicach to coś, na co warto się zdecydować, szczególnie gdy zależy nam na pozbyciu się przykrych zapachów, jak chociażby stęchlizny po zawilgoceniach.

Niewątpliwą zaletą ozonowania mieszkań jest możliwość likwidacji wszelkich zapachów z zakamarków za szafkami, przy podłodze, w przewodach wentylacyjnych – czyli ze wszystkich miejsc (nawet tych trudno dostępnych), do których dociera ozon! Dzięki ozonowaniu, z pomieszczenia znikną nawet najbardziej nieprzyjemne zapachy, takie, których nie sposób pozbyć się przy użyciu zwykłych środków.

Ułatwienie życia osobom z uczuleniami

Ozonowanie mieszkań znacznie ułatwia tzw. „uczuleniowcom” i astmatykom funkcjonowanie. Uwalnia ich od nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak problemy skórne czy katar. Dzięki ozonowaniu, osoby z dolegliwościami alergicznymi zyskują uczucie komfortu i ulgi – nie muszą już przebywać w pomieszczeniu pełnym roztoczy znajdujących się w kurzu.

„Drugie życie” dla zaniedbanych, zagrzybionych mieszkań

Przeprowadzenie zabiegu ozonowania jest wręcz konieczne w przypadku mieszkań przeznaczonych do generalnych remontów. Niestety, takie mieszkania nierzadko są zaniedbane i zagrzybione, ale dzięki ozonowaniu zyskują drugie życie. To samo można napisać o lokalach po pożarze lub powodzi – ozonowanie odświeża takie miejsca.

Czym wykonywać ozonowanie?

Ozonowanie mieszkań to sposób przeprowadzania dezynfekcji bez konieczności użycia środków chemicznych. Jak już wiemy, czynnikiem biobójczym i wirusobójczym podczas ozonowania jest ozon, skutecznie niszczący wszelkie zarazki, które mogą przetrwać na powierzchni obiektów nieożywionych. Podczas wykonywania zabiegu ozonowania, specjaliści korzystają ze specjalnych generatorów ozonu – ozonatorów rurowych i płytkowych.

Jak wygląda ozonowanie krok po kroku?

Ozonowanie wykonujemy etapowo. Odpowiednio przeprowadzone ozonowanie powinno rozpocząć się od utrzymania wysokiego stężenia w mieszkaniu. W tym celu zamyka się dokładnie wszystkie okna i drzwi. Jeżeli dostrzeżemy otwory umożliwiające wymianę powietrza, powinniśmy je uszczelnić.

Zabezpieczenie cennych rzeczy

Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie cennych rzeczy, takich jak obrazy czy skórzane meble. Najlepiej wynieść je z mieszkania, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości – musimy zakryć przedmioty folią. Jest to niezwykle ważne, ponieważ silne właściwości utleniające ozonu mogłyby doprowadzić do „postarzenia” przedmiotów.

Wyniesienie roślin i zwierząt z mieszkania

Konieczne jest także usunięcie zwierząt i roślin z ozonowanego pomieszczenia. Nie można zapomnieć o rybkach w akwarium! W miejscu, w którym wykonuje się zabieg ozonowania nie może przebywać żadna osoba. Pomieszczenie ma być puste!

Rozpoczęcie ozonowania

Osoba odpowiedzialna za obsługę generatora ozonu powinna korzystać ze zdalnego pilota i kontrolować sytuację z bezpiecznej odległości. Istnieje też drugie rozwiązanie – osoba ta mogłaby być w środku ozonowanego pomieszczenia, jednak musiałaby być ubrana w specjalny kombinezon. Maska ochronna też jest obowiązkowa!

Warto pamiętać, że ozon jest cięższy od powietrza. Z tego względu powinniśmy ustawić maszynę do wytwarzania ozonu w jak najwyższym miejscu, przykładowo na szafie znajdującej się na środku pokoju. Takie ustawienie maszyny zapewni najlepszy efekt!

Jaka jest cena ozonowania mieszkania?

Cenę ozonowania wylicza się na podstawie informacji o powierzchni i rozkładzie pomieszczeń. Istotne jest też miejsce – miasto, w którym usługa ozonowania jest wykonywana. Wiele zależy też od terminu i godzin wykonania usługi. Właśnie dlatego dobrze jest mieć świadomość, że cennik ozonowania jest ruchomy i ostateczna cena usługi zależy od wielu czynników. Dokładną wycenę i szczegółowe informacje można uzyskać przez telefon – zapraszamy do kontaktu! Ozonowanie Warszawa – Derato – specjaliści od ozonowania w stolicy i okolicach!
worker

Jeżeli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!

Gwarantujemy dyskrecję, posiadamy nieoznakowane samochody, pracujemy bez ograniczeń czasowych.

Żel na karaczany, prusaki i karaluchy cena od 150 zł.