Zwalczanie rybików Warszawa

Jesteśmy firmą specjalizującą się w branży DDD. Świadczymy usługi dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji. Wieloletnie doświadczenie poparte znajomością rynku od podszewki daje nam podstawy do tego, by uważać się za ekspertów w branży. Metody naszej pracy są bezpieczne i przynoszą pożądane efekty. Skutecznie zwalczamy pluskwy, karaluchy, szczury, myszy, pchły, kuny i, oczywiście, rybiki cukrowe. Obszar, na którym prężnie działamy to Warszawa i okolice.

Rybiki cukrowe

Rybiki cukrowe to niesamowicie zwinne, maksymalnie dzisięciomilimetrowe owady bez skrzydeł, za to z długimi, nitkowatymi czułkami i trzema szczecinami na końcu odwłoku.. Swoją nazwę zawdzięczają podobieństwu do ryb. Nawet ich szybkie ruchy przypominają nieco pływanie ryb. Podłużne ciało rybika cukrowego pokryte jest srebrzystymi łuskami — stąd druga nazwa, srebrzyki. Rybik cukrowy od rybika piekarnianego różni się tym, że nie występuje w obiektach przemysłowych, zajmujących się produkcją żywności oraz przetwórstwem.

Rybik cukrowy wije się po podłogach i ścianach, choć niektórzy określają jego sposób poruszania jako „bieganie zygzakiem”. Najczęściej zobaczymy rybiki po zapaleniu światła w łazience lub kuchni — najpewniej zaczną wtedy uciekać do swoich kryjówek. Występują najczęściej w kuchniach, łazienkach, toaletach i innych pomieszczeniach, w których występuje ciepło i wysoka wilgotność, np. w starych kamienicach. Często przebywają w szafkach z jedzeniem.

Te niepozorne owady lubują się w ciepłych, ciemnych i wilgotnych miejscach. Lubią szczeliny i w nich najczęściej szukają schronienia, żerują głównie w nocy, dlatego im więcej potencjalnych kryjówek w pomieszczeniu, tym większe prawdopodobieństwo, że rybiki pojawią się w domu / mieszkaniu. Ze względu na niechęć do oświetlonych miejsc, raczej nie zobaczymy ich za dnia — ukrywają się wówczas w rurach, szczelinach i odpływach.

Rybiki cukrowe nie są groźne, nie gryzą i nie przenoszą chorób, mogą jednak powodować alergie. Srebrzyki jedzą produkty zawierające cukry, skrobię, białko oraz kleje organiczne. Nie pogardzą także celulozą, papierem toaletowym czy martwymi owadami, wiec w mieszkaniach i domach jedzenia im nie brakuje. Innymi słowy, niszczą one tapety i książki, a także zanieczyszczają produkty spożywcze. Ciekawostką jest, że bez pożywienia mogą przeżyć nawet rok! Najczęściej rybiki cukrowe żyją długo i szybko się rozmnażają.

Jak wygląda zwalczanie rybików?

Zwalczanie rybików cukrowych nie jest wcale tak problematyczne, jak mogłoby się wydawać. Wyżej wspomnieliśmy o zmianie nawyków dotyczących sprzątania. Pisząc „zmiana nawyków” mamy na myśli regularne sprzątanie, odkurzanie, mycie podłóg, usuwanie niepotrzebnych przedmiotów oraz zamykanie opakowań z jedzeniem.

Konieczne jest też obniżenie temperatury, poprawa działania wentylacji oraz ograniczenie poziomu wilgoci w budynku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że te metody nie gwarantują stuprocentowej skuteczności i to właśnie dlatego sugerujemy skorzystanie z usług specjalistów, a konkretniej z naszych usług!

Stosujemy profesjonalne metody zwalczania rybika cukrowego — zamgławianie ULV, oprysk i metodę żelową. Odpowiednio dobieramy preparaty owadobójcze, najlepiej o działaniu kontaktowo-żołądkowym, po czym nanosimy je na podłogi pomieszczenia zamieszkałego przez intruza. Walczymy z rybikami tak, by już więcej nie pojawiły się w mieszkaniu lub domu. 

Warszawa to główny obszar działania, świadczymy usługi na terenie wszystkich dzielnic tj. Bielany, Bemowo, Ursus, Wola, Śródmieście, Włochy, Ochota, Mokotów, Wilanów, Białołęka, Wawer, Rembertów, Żoliborz, Wesoła, Praga-Północ, Praga-Południe, Ursynów, Targówek

 

rybik cukrowy

Jeżeli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!

Gwarantujemy dyskrecję, posiadamy nieoznakowane samochody, pracujemy bez ograniczeń czasowych.

Zamgławianie rybików cena od 180 zł*

*Podane ceny są cenami netto i należy do nich doliczyć 23% vat. Cena dotyczy jednego zabiegu

FAQ

Jak skutecznie pozbyć się rybików cukrowych i ich jaj?

Przede wszystkim — nie należy panikować. Rybiki cukrowe są nieproszonymi gośćmi, na szczęście nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla człowieka. Warto mieć na uwadze, że podobnie jak inne owady, mogą one przenosić różnego typu bakterie, także te chorobotwórcze. Trzeba też przyznać, że rybiki cukrowe są nieestetyczne i niehigieniczne oraz mogą niszczyć wyroby z wełny i ze skóry.

Przyczyniają się też do wyjadania kleju sklejającego kartki książki. Dla własnego spokoju warto pozbyć się ich szybko. Nie radzimy jednak, by robić to na własną rękę (oprócz zmiany nawyków dotyczących sprzątania). Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na profesjonalne zwalczanie rybików w krótkim czasie — usługę, którą mamy w swojej ofercie i z której skorzystać mogą mieszkańcy Warszawy i okolic!

Czym zwalczać rybiki cukrowe?

Rybiki cukrowe zwalcza się wysokiej jakości środkami owadobójczymi przy pomocy dezynsekcji. Należy używać jedynie tych bezpiecznych dla wszystkich — małych dzieci, kobiet w ciąży, seniorów oraz zwierząt domowych. Najlepszymi środkami owadobójczymi są te bezzapachowe, charakteryzujące się długim czasem działania. Po zakończeniu dezynsekcji, można dodatkowo wykonać zabieg dezynfekcji ozonem.

Ile kosztuje zwalczanie rybików?

Zazwyczaj za zwalczanie rybików cukrowych w Warszawie trzeba zapłacić ok. 200 zł. Trzeba przyznać, że zwalczanie tego typu owadów „na własną rękę” jest droższe niż poproszenie o pomoc profesjonalistów. Podczas korzystania z amatorskich sposobów o wątpliwej skuteczności ponosi się spore koszty. Cena za wykonanie zamgławiania ULV lub oprysku, który da nam 100% skuteczności jeśli chcemy usunąć te insekty z mieszkania, jest więc bardzo rozsądna i atrakcyjna!

Jeżeli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!

Gwarantujemy dyskrecję, posiadamy nieoznakowane samochody, pracujemy bez ograniczeń czasowych.

Żel na karaczany, prusaki i karaluchy cena od 180 zł*

*Podane ceny są cenami netto i należy do nich doliczyć 23% vat. Cena dotyczy jednego zabiegu

5/5