Dezynsekcja pluskwy metodą zamgławiania

Zamgławianie ULV


– polega na rozprowadzeniu środka chemicznego za pomocą generatora zimnej mgły. Urządzenie generuje krople 10 razy mniejsze niż w przypadku zwykłych opryskiwaczy (ok. 20 mikronów). Wytworzone krople dają efekt mgiełki która skutecznie wypełnia pomieszczenie, dociera do najmniejszych szczelin i zakamarków, niedostępnych dla zwykłego oprysku. Środek chemiczny rozprowadzany jest równomiernie w całym pomieszczeniu. Używamy środków w postaci mikrokapsułkowej o przedłużonym działaniu. Pluskwy, karaluchy, prusaki, pchły i inne, zdychają w ciągu kilku kolejnych godzin. Z lokalu można korzystać swobodnie po wyschnięciu i przewietrzeniu lokalu (około 2-3 h). Zamgławianie jest jednym z najskuteczniejszych i najtańszych zabiegów na pluskwy. Usługa jest bezpieczna dla zwierząt, osób starszych, alergików, dzieci oraz kobiet w ciąży, a bezpieczeństwo zależy od użytej chemii a nie urządzenia. Skuteczność zależy również od doświadczenia, wiedzy i dokładności wykonania zabiegu.Dezynsekcja pluskwy gorącą parą.

Para jest szczególnie skuteczna, ponieważ zabija wszystkie stadia rozwoju pluskiew.  Pluskwy giną już w temperaturze powyżej 45 stopni, temperatura pary wydobywającej się z urządzenia ma ponad 100 stopni. Wysoka temperatura zabija również jaja, czego nie robi chemia(działa jedynie na żyjące osobniki). Parowanie polega na dokładnym wygrzaniu wszystkich szczelin, łączeń, szwów łóżka, listew przypodłogowych itp. Połączenie przyśpiesza i zwiększa efektywność zabiegu likwidacji pluskiew. Wygrzewanie stosujemy jako dodatek do zamgławiania ULV w celu uzyskania maksymalnego efektu, nie stosujemy parowania jako oddzielnej usługi.

 Przygotowanie do dezynsekcji pluskwy domowej


Przed przybyciem ekipy dezynsekcyjnej prosimy Państwa o :
1. Ogólne sprzątnięcie mieszkania (ponieważ środek owadobójczy lepiej utrzymuje się na powierzchniach czystych) nie ścierać powierzchni zamgławionych.
2. W przypadku pluskiew - spakowanie ubrań, pościeli, prześcieradeł, poszewek, piżam, zasłon, firanek, maskotek, poduszek do worków w celu późniejszego wyprania ich w wysokiej temperaturze (60 stopni przez minimum 30 minut) Jeśli nie ma możliwości prania, należy użyć innych metod np. parownica, wyparzanie w wannie, wygrzewanie. Przygotowane worki należy wynieść z pomieszczenia w celu uzyskania przestrzeni do pracy.
3. Rozłóż łóżka a ze środka wyjmij wszystkie przedmioty.
4. Odsuń meble, łóżka, fotele, materace od ścian w celu odsłonięcia listew przypodłogowych oraz możliwości swobodnego przemieszczania się.
5. Zdejmij ze ścian wszelkie wiszące elementy takie jak obrazy, zegary, zdjęcia itd.
6. Schowaj miski z jedzeniem i wodą dla zwierząt, przedmioty osobiste (szczoteczki, maszynki itp.) żywność szczelnie zamknij, schowaj naczynia takie jak talerze ,garnki, kubki itp.

Koszt dezynsekcji mieszkania zaczyna się od

 150 zł.

Cena zależy od ilości łóżek, stopnia zapluskiwenia oraz metrażu mieszkania. Szczegółowe informacje uzyskają państwo telefonicznie.